Uroda

Co warto wiedzieć o zabiegu depilacji laserowej?

• Zakładki: 31


Sektor usług w branży beauty nieustannie się rozwija. Możemy zaobserwować większą ilość salonów piękności, co wynika z zapotrzebowania rynku. Coraz częściej w takich gabinetach można skorzystać z zabiegów depilacji laserowej. Co warto wiedzieć w tym zakresie? Kto może skorzystać z takiej metody usuwania owłosienia, a kto powinien się tego wystrzegać? O tym poniżej!

Na czym polega depilacja laserowa?

Zabieg depilacji laserowej – kto może z niej skorzystać?

O czym wiedzieć przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej?

Kiedy nie wykonuje się zabiegu depilacji laserowej?

Na czym polega depilacja laserowa?

Zgodnie z sugestywną nazwą, depilacja laserowa polega na pozbyciu się owłosienia wiązką laserową. W jaki sposób laser wychwytuje włoski i to w dodatku z cebulkami? Otóż dzieje się to za sprawą barwnika zawartego we włoskach, który niejako pochłania energię lasera. W przypadku depilacji laserowej przeprowadzanej w gabinetach osoba dokonująca zabiegu dostosuje moc jak i czas naświetlania indywidualnie do każdego pacjenta.

Zabieg depilacji laserowej – kto może z niej skorzystać?

Z zabiegów depilacji laserowej mogą skorzystać te wszystkie osoby, które pragną trwale pozbyć się owłosienia w wybranych partiach ciała. Najczęściej są to łydki, uda, okolice bikini oraz pachy czy przedramiona. Jest to trwała metoda usuwania niechcianego owłosienia. Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje depilacja laserowa, ciężko o udzielenie jednoznacznej odpowiedzi. Wiele bowiem zależy tutaj od lokalizacji, renomy salonu oraz samego urządzenia. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje usunięcie niechcianego owłosienia w wybranych przez Ciebie partiach ciała, konieczne będzie zasięgnięcie informacji w wybranych salonach. Jeżeli chcesz przeprowadzić zabieg depilacji laserowejprzy jednoczesnych oszczędnościach, opłacalnym krokiem będzie skorzystanie z pakietów.

O czym wiedzieć przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej?

Zanim zdecydujesz się na depilację laserową, warto zapoznać się z pewnymi zagadnieniami, które się z tym wiążą. Jeżeli np. masz niski próg bólu, wówczas laserowe usuwanie włosów może być dla Ciebie bolesne. Niemniej – osoba przeprowadzająca zabieg weryfikuje, jaka jest Twoja wytrzymałość i na tej podstawie dobiera odpowiednią moc. Zachowanie bezpieczeństwa pacjenta każdorazowo jest priorytetem osób wykonujących depilację laserem.

Kiedy nie wykonuje się zabiegu depilacji laserowej?

Na uwagę zasługuje także to, w jakich sytuacjach wykonanie zabiegu nie będzie możliwe. Dotyczy to np. okresu ciąży oraz choroby nowotworowej. Z reguły zaleca się, aby po zakończeniu leczenia onkologicznego wstrzymać się około 5 lat od depilacji laserem, jednak szczegóły zawsze należy ustalić z lekarzem. Kolejna sytuacja, w której wykonanie takiego nie będzie możliwe dotyczy opalenizny. Jeżeli zatem niedawno wróciłaś z wakacji i chcesz pozbyć się włosów, warto odczekać minimum miesiąc. W przeciwnym razie mogłoby dojść do poparzenia skóry. Przed wykonaniem zabiegu możesz liczyć na fachowo przeprowadzony wywiad, podczas którego upewnisz się, czy w danym momencie możesz poddać się tej metodzie usuwania włosów. To wszystko pozwala na zachowanie Twojego bezpieczeństwa i uniknięcia skutków ubocznych.

Powyższy poradnik powinien dostarczyć Ci podstawowych informacji w kontekście zabiegu depilacji laserowej. Jeżeli do tej pory nie wiedziałaś na czym ona polega oraz jakie są wskazania jak i przeciwwskazania, zaprezentowane wskazówki powinny wyczerpać ten temat. Jeżeli masz dodatkowe pytania, warto skierować je już bezpośrednio do salonu, w którym będziesz ewentualnie wykonywać zabieg.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
37 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *