Zdrowie

5 korzyści płynących z przechowywania wody w dzbanku glinianym. Poznaj opinię ekspertów z firmy Biały Saibaba

• Zakładki: 24


O tym, że bez wody nie ma życia wiedzą wszyscy.  To najzdrowszy płyn, który może być wypity przez człowieka. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że sposób przechowywania wody wpływa nie tylko na jej smak, ale i właściwości zdrowotne. Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie, a także nieco odciążyć i tak już ledwo zipiącą naturę, zamień plastikowe butelki na dzbanki gliniane. Znane od tysiącleci naczynia są równie estetyczne, co praktyczne. Poznaj 5 zalet picia wody z glinianego naczynia. 

Nasi przodkowie doskonale wiedzieli, jaka moc drzemie w glinie i dlatego też w dzbanach i dzbankach wykonanych z tego materiału przechowywali wodę, mleko i wino. Współcześnie coraz więcej osób odchodzi od butelek plastikowych, które nie dosyć, że rozkładają się od 100 do 1000 lat w zależności od użytych tworzyw, to jeszcze mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Wystarczy, że twoja butelka za bardzo nagrzeje się pozostawiona w aucie, torbie narażonej na działanie promieni słonecznych czy też w zbytniej bliskości od włączonej kuchenki mikrofalowej lub piekarnika. Zewnętrze warstwy ulegną zniszczeniu, plastik może zacząć wydzielać Bisfenol A (BPA) lub S (BPS) w przypadku plastiku wolnego od związków BPA. Z badań wynika, że połknięcie, chociażby znikomej ilości ww. związków chemicznych może spowodować zmiany w funkcjonowaniu układu hormonalnego, a w przypadku wysokiego ciśnienia krwi, znacząco zwiększyć ryzyko wystąpienia chorób serca. Dzbanki gliniane są zdrową alternatywą. Nie tylko nie szkodzą, ale i wspomagają funkcjonowanie organizmu. 

Dzbanki gliniane: poprawa metabolizmu 

Jeśli masz problemy ze zbyt słabym metabolizmem lub też nadmiernym wydzielaniem kwasu żołądkowego, koniecznie zacznij pić wodę z glinianego dzbanka. Woda przechowywana w takim naczyniu przywraca właściwą równowagę organizmu, korzystnie wpływając na przyspieszenie trawienia i utratę zbędnych kilogramów. 

Dzbanki gliniane: moc uzdrawiania

Przechowywana w glinianych dzbankach woda automatycznie przejmuje właściwości bogatej w minerały gliny, stając się płynem o właściwościach leczniczych, korzystnie wpływającym na flotę jelitową, dodającym życiodajnej energii. Dzięki temu, że glina ma właściwości zasadowe, zapobiega wszelkim problemom żołądkowym, w tym również trawiennym, a także nadkwasocie. 

Dzbanki gliniane: woda wolna od chemikaliów 

Jak wspomniano wyżej, dzbanki gliniane stanowią alternatywę dla butelek plastikowych. Są całkowicie wolne od związków chemicznych BPA i BPS, więc nie obniżają poziomu testosteronu w naszym organizmie.

Dzbanki gliniane: naturalnie chłodna woda

Woda przechowywana w glinianym dzbanku jest naturalnie chłodna dzięki temu, że otwarte pory naczynia umożliwiają proces parowania. Na dodatek ma idealną temperaturę (bez względu na temperaturę panującą w otoczeniu woda będzie miała temperaturę ok. 14°C), zapewnia efekt chłodzenia i odpowiednio nawilża, chroniąc gardło. Znakomicie sprawdza się, szczególnie letnią porą, uwalniając nas od przeziębienia, kaszlu i zapalenia zatok. 

Dzbanki gliniane: naturalne filtrowanie wody

Dzbanki gliniane działają jak filtry do wody. Woda z takiego naczynia już po kilku godzinach przechowywania staje się wolna od zarazków i zanieczyszczeń. To również zasługa porowatej struktury gliny. Jeśli będziesz przechowywać w glinianym dzbanku już wcześniej przefiltrowaną wodę, pozwolisz jej dłużej zachować świeżość.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
158 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *