Zdrowie

Jak dbać o wątrobę? Poznaj porady specjalistów z firmy HempKing

• Zakładki: 30


Wszystko, co jemy lub pijemy, przechodzi przez wątrobę. To jeden z najważniejszych organów układu pokarmowego, który pełni ważną funkcję w naszym organizmie. Oczyszcza krew ze szkodliwych substancji chemicznych, wytwarza żółć, która pomaga rozkładać tłuszcz z pożywienia, a ponadto przechowuje glukozę, która zapewnia szybki zastrzyk energii, zawsze wtedy, gdy jej potrzebujesz. Higieniczny tryb życia i odpowiednia suplementacja, np. preparatem Hepa Strong, to sposób na wsparcie wątroby i cieszenie się dobrym zdrowiem. 

Co szkodzi wątrobie?

Dbanie o wątrobę to w dużej mierze unikanie substancji szkodliwych. Umieszczony z prawej strony pod żebrami narząd to prawdziwy skarb. Może niekoniecznie trzeba obchodzić się z nim jak z jajkiem, prowadząc ascetyczny tryb życia, ale umiar i zdrowe nawyki są zalecane. Oczywistym wrogiem wątroby jest alkohol.  Stosowanie go w nadmiarze może spowodować alkoholowe zapalenie wątroby, a nawet marskość narządu.  Jedynym ratunkiem może okazać się przeszczep. Jeśli nie chcesz doprowadzić organizmu do takiego stanu, ogranicz spożywanie alkoholu. Specjaliści zalecają mężczyznom spożywanie nie więcej niż dwa standardowe drinki dziennie (355 ml 5% piwa, 45 ml 40% wódki), a kobietom nie więcej niż jeden. Wątrobie szkodzą infekcje wirusowe i pasożytnicze. Wirusy przenoszone z krwią, nasieniem i innymi płynami ciała, mogą wywołać wirusowe zapalenie wątroby, którego następstwem może być marskość wątroby lub nowotwór. Stosowanie prezerwatyw, korzystanie ze sprawdzonych salonów kosmetycznych lub tatuażu, gdzie zachowane są wysokie standardy higieniczne, to sposób na uniknięcie zakażenia wirusem.

Wpływ leków i chemikaliów

Wątrobie mogą zaszkodzić różne substancje chemiczne i leki jak np. powszechnie dostępny i często nadużywany paracetamol oraz niektóre preparaty ziołowe. Zanim sięgniesz po danych preparat, zapoznaj się z ulotką. Pod żadnym pozorem nie łącz leków z alkoholem. 

Jak wspierać wątrobę – dieta i ruch 

Chcąc zadbać o dobrą kondycję wątroby, trzeba postawić na ruch i zrównoważoną dietę. Małe grzechy w postaci pizzy, lodów i innych poprawiających humor produktów nie zaszkodzą, o ile będą popełniane od czasu do czasu.  Nieprzesadzanie z kaloriami to klucz do zdrowej wątroby. Mniej kalorii to mniejsze przybieranie na wadze i tym samym mniejsze odkładanie się tłuszczu w wątrobie. 

Suplement na wsparcie wątroby Hepa Strong

Na dobrą pracę wątroby ma wpływ m.in. sylimaryna, czyli aktywny kompleks flawonolignanów pozyskiwany z łupin nasiennych ostropestu plamistego. Działa żółciotwórczo, żółciopędnie, przeciwzapalnie i silnie odtruwająco. Stabilizuje strukturę błon komórkowych, działając regenerująco i ochronnie na błony komórek wątroby. Sylimarynę dostarczysz do organizmu wraz z suplementem na wsparcie wątroby Hepa Strong. Produkt zawiera aż 14 składników aktywnych dla zdrowia wątroby, których właściwości zostały udowodnione badaniami. W składzie nie ma żadnych zbędnych dodatków. Suplement jest odpowiedni dla wegan i wegetarian.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
48 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *