Kosmetyki Naturalne

Kosmetyki naturalne — ulga dla skóry

• Zakładki: 66


Pojawienie się kosmetyków naturalnych na drogeryjnych półkach wzbudziło ogromne zainteresowanie. Nie był to jednak chwilowy trend, bo produkty te stały się obowiązkowym elementem pielęgnacji wielu osób. Co na to wpłynęło i dlaczego warto stosować naturalne kosmetyki?

Bezpieczne składniki i proste formuły

Bardzo ważnym założeniem kosmetyki naturalnej jest unikanie składników niebezpiecznych i szkodliwych dla ludzkiej skóry. Świadomość na temat składów kosmetyków konwencjonalnych stale rośnie i jest to bardzo dobry znak. W dużej ilości popularnych kosmetyków znajdziemy parabeny czy SLS-y, które uznawane są za szkodliwe. Korzystanie z naturalnych kosmetyków do twarzy pozwala zachować zdrowy stan skóry i uniknąć zaczerwienienia, przesuszenia, a nawet groźnych reakcji alergicznych.

kuchnia, zioła

W trosce o środowisko i zwierzęta

Nietrudno zauważyć, że produkcja kosmetyków z naturalnych składników opiera się na szacunku do środowiska oraz zwierząt. Zwykle opakowania pielęgnacyjnych produktów wykonane są z surowców wtórnych i można poddać je recyklingowi. Przy uprawie roślin wykorzystywanych jako składniki naturalnych kosmetyków nie stosuje się chemicznych i jednocześnie toksycznych środków ochronnych. Ponadto, produkty nie są testowane na zwierzętach i w większości przypadków w ich składach nie znajdziemy ani jednego składnika pochodzenia zwierzęcego.

Skuteczne i uniwersalne

Najlepsze jest to, co z natury. Tym hasłem kierują się producenci naturalnych kosmetyków do włosów, twarzy i nie tylko. Substancje roślinne występujące w tych produktach wspierają naturalne procesy, które zachodzą w skórze. Nie ma więc mowy o blokowaniu pracy gruczołów łojowych czy podrażnianiu naturalnej bariery ochronnej. Dużym plusem jest także uniwersalność. Większość kosmetyków naturalnych to zarówno produkty dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Można je stosować do każdego typu skóry, a skuteczność będzie równie wysoka.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
156 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *