Zdrowie

Opiekunka czy pomoc rodziny — jak opiekować się osobami starszymi?

• Zakładki: 37


Większość seniorów zmaga się z określonymi problemami zdrowotnymi, które bardzo często mają wpływ na funkcjonowanie i w dużej mierze utrudniają ich codzienne życie. Dlatego też w niektórych przypadkach niezbędna jest profesjonalna opieka. W jakich sytuacjach powinniśmy zatrudnić profesjonalną opiekunkę?

Opieka rodziny

Jeśli w naszej rodzinie jest osoba starsza, która wymaga doraźnej opieki, zazwyczaj decydujemy się zapewnić ją samodzielnie. Nie jest dla nas problem asystowanie przy codziennej toalecie czy dbanie o regularne przyjmowanie leków. Niekiedy jednak opieka nad osobami starszymi staje się znacznie bardziej wymagająca i pochłania więcej czasu. Zaskoczeniem nie jest również fakt, że musimy wykazać się odpowiednim podejściem oraz cierpliwością. Dlaczego zatem warto zdecydować się na profesjonalną pomoc?

Opiekunka z profesjonalnej agencji

Współcześnie istnieje wiele agencji opiekunek dla seniorów, w których do wyboru mamy osoby właściwie wykwalifikowane. Nie da się ukryć, że ta forma opieki ma ogromną ilość zalet. Nie tylko rodzina może w pewien sposób zostać odciążona, ale jednocześnie ma świadomość, że senior jest pod opieką osoby o wysokiej kulturze osobistej oraz doświadczonej nawet w najtrudniejszych i najbardziej wymagających przypadkach. Angażując specjalistkę, możemy wybrać dokładny zakres godzin, w jakich pomoc będzie potrzebna. Daje nam to pełną elastyczność i poczucie ulgi, jakiej każdy z nas potrzebuje.

Artykuł powstał przy współpracy z agencją opiekunek Senior Vitae.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
46 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *