Zdrowie

Pierwsza wizyta u alergologa dla dzieci — jak się przygotować?

• Zakładki: 21


Większość rodziców wpada w panikę po zauważeniu u dziecka takich objawów jak kaszel, katar czy problemy skórne. Pierwszym lekarzem, do którego się udają, jest pediatra. Niekiedy jednak przepisane leki mogą nie pomóc i konieczna będzie wizyta u alergologa. Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Przed pierwszą wizytą

Do zapisania się na wizytę u alergologa dla dzieci w Zabrzu lub innym mieście najczęściej skłaniają takie objawy jak natarczywy katar, kaszel oraz widoczne problemy i zmiany skórne. Przed pierwszą konsultacją warto dokładnie obserwować dziecko. Być może uda się w ten sposób określić, co może być przyczyną alergii. Takie przypuszczenia warto zapisać na kartce i podzielić się nimi ze specjalistą. Na wizytę z alergologiem koniecznie zabrać trzeba skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu, książeczkę zdrowia dziecka i wyniki badań, jeśli jakiekolwiek zostały wykonane.

Czego spodziewać się na wizycie?

Pierwsza wizyta z dzieckiem u alergologa będzie oparta na szczegółowym wywiadzie. Lekarz z pewnością zapyta o alergie w rodzinie, częstotliwość chorowania dziecka, wcześniej przyjmowane leki, obecność zwierząt w domu i nie tylko. Zwykle w trakcie tej wizyty dziecku zostają przepisane leki, które mają załagodzić objawy alergii. Zaleceniem lekarza jest także stała obserwacja dziecka oraz jego otoczenia. Niekiedy proponowana jest także zmiana trybu życia w postaci częstszego wietrzenia, unikania alergizujących pokarmów czy rezygnacje ze zwierząt domowych. Podczas wizyty rodzic powinien wykorzystać możliwość kontaktu ze specjalistą po to, by mieć pełną świadomość, jakie kroki podejmować w leczeniu dziecka.

Artykuł powstał przy współpracy z poradnią Allergo-Med.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
25 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *