Pulmonolog – kiedy skorzystać z jego usług? Wyjaśniają specjaliści z poradni pulmonologicznej Allergo-Med
Jeśli od dłuższego czasu zmagasz się z uporczywym kaszlem lub też miewasz problemy z oddychaniem, czujesz ucisk w klatce piersiowej, koniecznie musisz odwiedzić pulmonologa. Zabrze, Gliwice, Rybnik i okolice – mieszkańcy tych miast mogą skorzystać z usług wielu specjalistów od diagnozowania i leczenia chorób płuc. Warto jednak odwiedzić cieszącą się dobrą opinią poradnię pulmonologiczną Allergo-Med w Gliwicach, która pozwoliła wielu pacjentom ponownie zacząć oddychać pełną piersią.
Pulmonolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu oddechowego (płuca, jama nosowa, gardło, krtań, tchawica, oskrzela). To lekarz specjalizujący się w chorobach płuc. Im szybciej udasz się do pulmonologa z niepokojącymi objawami, tym większe szanse na rozpoznanie choroby we wczesnym stadium, co znacząco zwiększa szanse na wyleczenie lub wyhamowanie choroby i tym samym poprawienie komfortu życia.
Kiedy zgłosić się do pulmonologa Zabrze?
Jeśli czujesz ból lub ucisk w klatce piersiowej, pojawił się u ciebie świszczący oddech albo krwioplucie, masz trudności z oddychaniem podczas wykonywania ćwiczeń, kaszel męczy cię dłużej niż 3 tygodnie, a w kwestii zapalenia oskrzeli w danym roku „wyrobiłeś” normę kilkuletnią, koniecznie poproś lekarza rodzinnego o skierowanie do pulmonologa. Wyżej opisane objawy mogą mieć związek z chorobą płuc, więc absolutnie nie wolno ich lekceważyć, sądząc, że miną samoistnie lub też po kolejnych butelkach syropu. Tak się oczywiście nie stanie. Z poradni pulmonologicznej warto skorzystać po przebytym koronawirusie, aby wykluczyć ewentualne zmiany powstałe na skutek choroby. Wizyty profilaktyczne u pulmonologa Zabrze zaleca się osobom pracującym w szkodliwych warunkach wysokiego zapylenia, tj. górnikom, stolarzom i pracownikom przemysłowym. Odwiedzanie pulmonologa powinno wejść w krew nałogowym palaczom.
Pulmonolog Zabrze, Gliwice, Rybnik – jakie schorzenia leczy?
Do poradni pulmonologicznej Allergo-Med możesz zgłosić się z m.in. takimi schorzeniami jak:
- zapalenie płuc, oskrzeli,
- astma oskrzelowa,
- gruźlica,
- pylica (azbestowa i węglowa)
- sarkoidoza,
- mukowiscydoza.
Na miejscu możesz wykonać spirometrię, gazometrię, RTG klatki piersiowej, tomografię komputerową, diagnostykę laboratoryjną i badanie FeNo.