Zdrowie

Chlorella i młody jęczmień – zielona żywność dla zdrowia

• Zakładki: 37


Życie w biegu często sprawia, że naszemu żywieniu daleko jest do perfekcyjnie zbilansowanej, bogatej w składniki odżywcze diety. Szukamy więc środków, które szybko i bez wysiłku uzupełnią niedobory pokarmowe i przywrócą nam energię. O ile nic nie zastąpi zdrowej, przemyślanej diety i aktywnego trybu życia, tak wspomaganie się tzw. „zieloną żywnością” (ang. green foods) może nam przynieść same korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Dziś bierzemy pod lupę chlorellę i młody jęczmień, zieloną żywność o skoncentrowanej dawce substancji odżywczych pochodzących prosto z roślin.

Odkryj właściwości chlorelli i jęczmienia

Chlorella to niezastąpiona broń w walce z anemią i niedokrwistością. Wszystko to dzięki dużej zawartości żelaza. Wraz z chlorofilem dostarcza do organizmu kwas foliowy, wspiera regenerację organizmu, odgrywa dużą rolę w produkcji krwi i w naturalny sposób usuwa z organizmu toksyny, bakterie i wirusy oraz zapobiega nadmiernemu nadkwaszeniu. Chlorella wspomaga odporność i oczyszcza układ pokarmowy, dzięki czemu jęczmień może lepiej wchłaniać się do organizmu. Młody jęczmień ma 10 razy więcej żelaza od szpinaku i jest prawdziwym zastrzykiem witamin (C, E i z grupy B), minerałów (potas, żelazo, wapń, magnez), błonnika, przeciwutleniaczy i białka. Działa przeciwzapalnie i dodaje energii, wzmacnia też działanie chlorelli.

Młody jęczmień i chlorella Green Ways

Zielona żywność Green Ways ma potwierdzoną badaniami wysoką zawartość nieprzetworzonych substancji odżywczych, witamin i minerałów. Jest uprawiana bez pestycydów, w najlepszych warunkach, dzięki czemu zachowuje pełnię swoich właściwości. To dlatego chlorella i młody jęczmień Green Ways skutecznie (i naturalnie!) dostarczają składniki odżywcze niezbędne dla zdrowia organizmu.

Artykuł powstał we współpracy z Naturiana, gdzie zamówisz zielone produkty od Green Ways.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
35 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *