Zdrowie

Czym jest psychoterapia psychodynamiczna w ośrodku Synapsa?

• Zakładki: 27


Psychoterapia w nurcie psychodynamicznym to jedna z najpopularniejszych terapii psychologicznych. Sprawdź, na czym polega i czy jest dla Ciebie. Jeśli uważasz, że praca nad problemem w tym nurcie może przynieść pozytywny efekt bądź też jesteś otwarty na możliwości i chcesz spróbować psychoterapii psychodynamicznej, umów się na konsultację w krakowskim ośrodku Synapsa. Zapraszamy do lektury i kontaktu!

Co to jest psychoterapia psychodynamiczna?

Psychoterapia psychodynamiczna to propozycja dla osób ceniących dorobek Freuda i jego następców, czyli odkrycia z zakresu psychoanalizy. Zgodnie z tym nurtem terapii zaburzenia psychiczne wynikają z konfliktu pomiędzy sferami umysłu: świadomą i nieświadomą, a dokładnie id, ego i superego. Człowiekiem rządzą sprzeczne siły nieuświadomionych pragnień i cenzorów, przez których owe pragnienia nie mogą znaleźć ujścia i dają o sobie znać niechcianymi reakcjami, zachowaniami, schematami myślowymi. Aby pozbyć się niepożądanych objawów, w trakcie psychoterapii psychodynamicznej osłabia się cenzorów i dociera do nieświadomych potrzeb.

Umów się na konsultację stacjonarną lub online w ośrodku Synapsa: terapeuta psychodynamiczny, Kraków ul. Kasprowicza 3/7.

Dla kogo jest psychoterapia psychodynamiczna?

Popularna i skuteczna terapia psychodynamiczna pomaga w problemach z różnych kategorii. Sprawdza się w leczeniu zaburzeń osobowości i nastroju, lęków, stresu pourazowego, zaburzeń odżywiania, problemów z relacjami międzyludzkimi, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych. Ten rodzaj terapii doskonale nadaje się do pomagania osobom z trudnymi doświadczeniami z przeszłości, w tym dzieciństwa.

Na czym polega psychoterapia psychodynamiczna?

Funkcją psychoterapii psychodynamicznej jest uświadomienie sobie, czyli wyciągnięcie na światło dzienne ukrytych popędów, potrzeb i pragnień. Pacjent potrzebuje do tego pomocy terapeuty, a ponieważ odkrycia mogą się okazać w wysokim stopniu intymne, niezbędna jest dobra, pełna zaufania relacja pomiędzy pacjentem a terapeutą. W praktyce na spotkaniach psychoterapeutycznych z nurtu psychodynamicznego pacjent opowiada o problemach, a specjalista podąża za nim. Wspólnie odkrywają mechanizmy powstawania niepożądanych reakcji.

Jak przebiega psychoterapia psychodynamiczna?

Terapia psychodynamiczna jest cyklem regularnych i częstych spotkań. Odbywają się one 1-2 razy w tygodniu o tej samej godzinie, w tych samych dniach. Trwają po 45-50 minut. Istotne jest również pracowanie z jednym terapeutą, z którym buduje się relację opartą na zaufaniu. Długość terapii zależy od problemu i możliwości pacjenta. Zazwyczaj jest to od sześciu miesięcy wzwyż. Psychoterapia może trwać nawet kilka lat. W ośrodku Synapsa cykl spotkań zaczyna się od 1-4 sesji diagnostycznych.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
34 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *