Czy opłaca się korzystać z prywatnej opieki medycznej, gdy posiada się opiekę w ramach NFZ? Czy pakiet prywatny jest właściwą odpowiedzią na potrzeby osób bez zatrudnienia bądź zatrudnionych na umowę o dzieło? Jakie korzyści daje używanie prywatnej opieki medycznej? Sprawdź!
Zalety prywatnego abonamentu medycznego dla osób korzystających z NFZ
Jeśli kiedykolwiek czekałeś na wizytę u specjalisty przez kilka tygodni czy nawet miesięcy, jeżeli kiedykolwiek byłeś zmuszony iść do lekarza prywatnie – mimo opłacania składek NFZ – prywatny abonament medyczny jest odpowiedzią, której szukasz. To opłacany stałą składką pakiet usług medycznych, dzięki któremu:
- nie czekasz w długich kolejkach jak na wizytę z NFZ,
- nie musisz ubiegać się o skierowanie do specjalisty od lekarza rodzinnego, co skraca czas oczekiwania na właściwą wizytę,
- masz dostęp do lekarzy wszystkich specjalizacji,
- masz dostęp do placówek w kilku miejscach i sam wybierasz preferowaną,
- sam ustalasz termin i godzinę wizyty, a rejestrujesz się przez telefon lub internet,
- cena prywatnego abonamentu medycznego jest niższa niż opłaty za pojedyncze wizyty u specjalistów, których na dodatek musisz szukać sam.
Kto jeszcze skorzysta na prywatnej opiece medycznej?
O ile publiczna opieka medyczna przysługuje osobom zatrudnionym na umowę o pracę i umowę zlecenie, prowadzącym własny biznes, a także uczniom, rencistom czy emerytom, pozostałe osoby: bezrobotne, freelancerzy, osoby bez emerytury i renty, są zdane na siebie. Aby leczyć choroby, muszą chodzić do lekarzy prywatnie, co obciąża ich i tak niezbyt pokaźny budżet miesięczny. Prywatny abonament medyczny wychodzi taniej, a w razie choroby specjalista jest dostępny do 5 dni roboczych.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Human.org.pl.
Zdj. Shutterstock