Zdrowie

Dlaczego warto mieć prywatną opiekę medyczną?

• Zakładki: 36


Czy opłaca się korzystać z prywatnej opieki medycznej, gdy posiada się opiekę w ramach NFZ? Czy pakiet prywatny jest właściwą odpowiedzią na potrzeby osób bez zatrudnienia bądź zatrudnionych na umowę o dzieło? Jakie korzyści daje używanie prywatnej opieki medycznej? Sprawdź!

Zalety prywatnego abonamentu medycznego dla osób korzystających z NFZ

Jeśli kiedykolwiek czekałeś na wizytę u specjalisty przez kilka tygodni czy nawet miesięcy, jeżeli kiedykolwiek byłeś zmuszony iść do lekarza prywatnie – mimo opłacania składek NFZ – prywatny abonament medyczny jest odpowiedzią, której szukasz. To opłacany stałą składką pakiet usług medycznych, dzięki któremu:

  • nie czekasz w długich kolejkach jak na wizytę z NFZ,
  • nie musisz ubiegać się o skierowanie do specjalisty od lekarza rodzinnego, co skraca czas oczekiwania na właściwą wizytę,
  • masz dostęp do lekarzy wszystkich specjalizacji,
  • masz dostęp do placówek w kilku miejscach i sam wybierasz preferowaną,
  • sam ustalasz termin i godzinę wizyty, a rejestrujesz się przez telefon lub internet,
  • cena prywatnego abonamentu medycznego jest niższa niż opłaty za pojedyncze wizyty u specjalistów, których na dodatek musisz szukać sam.

Kto jeszcze skorzysta na prywatnej opiece medycznej?

O ile publiczna opieka medyczna przysługuje osobom zatrudnionym na umowę o pracę i umowę zlecenie, prowadzącym własny biznes, a także uczniom, rencistom czy emerytom, pozostałe osoby: bezrobotne, freelancerzy, osoby bez emerytury i renty, są zdane na siebie. Aby leczyć choroby, muszą chodzić do lekarzy prywatnie, co obciąża ich i tak niezbyt pokaźny budżet miesięczny. Prywatny abonament medyczny wychodzi taniej, a w razie choroby specjalista jest dostępny do 5 dni roboczych.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Human.org.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
26 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *