Psychologia

Dlaczego warto robić sobie krótkie przerwy w trakcie pracy?

• Zakładki: 58


Posiadanie odpowiedniej wiedzy na temat tego jak odpoczywać i wprowadzenie jej w życie może zapewnić Ci sukces w życiu zawodowym oraz prywatnym. Twoje ciało i umysł potrzebują krótkiego odpoczynku w trakcie dnia pracy, ponieważ dzięki temu lepiej funkcjonują.

Odpoczynek zwiększa produktywność

Mogłoby się wydawać, że jeśli więcej czasu poświęcisz na odpoczynek, to tym samym wykonasz mniej pracy. Badania wskazują, że robienie kilku krótkich przerw trakcie całego dnia pracy przyczynia się do zwiększenia produktywności. Dzieje się tak za sprawą tego, że w trakcie odpoczynku zwiększa się nasz zasób energii oraz poprawia koncentracja.

Odpoczynek oczyszcza umysł

Współczesny świat jest pełen zgiełku, chaosu i różnych czynników rozpraszających, przyczyniających się do odbierania wewnętrznego spokoju. Przeciążenie informacjami dotyka coraz większą liczbę osób. Wprowadzenie odpoczynków w trakcie pracy i spędzenie kilku minut w całkowitej ciszy pomaga oczyścić umysł i przyczynia się do zwiększenia kreatywności. Oczyszczony i wypoczęty umysł jest znacznie bardziej kreatywny, niż zestresowany i przepracowany. Warto zatem zadbać o jego kondycję.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
156 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *