Zdrowie

Ginekolog dla mężczyzn – jak się nazywa?

• Zakładki: 435


Czy zwykły ginekolog przyjmuje także panów? A może „ginekolog” dla mężczyzn nazywa się zupełnie inaczej? W dzisiejszym artykule zdradzimy Ci, jaką nazwę w rzeczywistości nosi „ginekolog” od mężczyzn oraz jakie problemy zdrowotne rozwiązuje. Zapoznaj się z informacjami i zarejestruj się do właściwego specjalisty, by zweryfikować stan zdrowia.

Męski ginekolog – jak się nazywa?

Chociaż w internecie znajdziesz wielu dobrych specjalistów, nawet jeśli wpiszesz niepoprawną frazę „ginekolog mężczyzn”, warto poznać właściwą nazwę lekarza, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób męskiego układu rozrodczego. Jest to… androlog! Lekarz ten zajmuje się zarówno chorobami tymczasowymi – np. grzybicą – jak i wadami rozwojowymi, patologiami i zaburzeniami pracy narządów.

Co istotne, androlog to również „ginekolog” dla chłopaków. Nie trzeba być osobą dorosłą, by skorzystać z jego usług. Przykładowo androlog pomaga małym chłopcom ze stulejką.

Kiedy udać się do androloga?

Wskazaniami do udania się do androloga są ból, kłucie, pieczenie, swędzenie i dyskomfort narządów płciowych. Niepokojące objawy to także obrzęk, zaczerwienienie lub zasinienie. Z pomocy androloga skorzysta osoba cierpiąca na zaburzenia oddawania moczu lub kału, życia seksualnego, płodności. „Ginekolog” dla mężczyzn pomaga także przejść przez andropauzę.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
643 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *