Uroda

Sposoby na odmłodzenie starzejącego się ciała

• Zakładki: 34


Każdy z nas chciałby wyglądać wiecznie młodo. Niestety, proces starzenia się dotyka każdego z nas i w żaden sposób nie można go zatrzymać. Są jednak pewne sposoby, które mogą przyczynić się do jego spowolnienia. Warto wprowadzić je w swoje życie, by cieszyć się jędrnością przez długi czas.

Peeling chemiczny

To zabieg, który jest przeprowadzany przy pomocy kwaśnego roztworu chemicznego nakładanego na skórę. Kwas ten złuszcza skórę, a w jej miejscu tworzy się nowa, młodsza i gładsza skóra. Zabieg pozytywnie wpływa na kolor skóry, likwiduje zmarszczki, plamy oraz przebarwienia.

Botoks

Polega na wykonaniu zastrzyku zawierającego toksynę botulinową. Zabieg ten często spotyka się z różnymi kontrowersjami, jednakże jak się okazuje, pomaga on zredukować ilość zmarszczek na twarzy. Botoks jest skuteczny, ponieważ napina skórę w miejscach, w których jest wykonywany.

Dermabrazja

Jest to zabieg kosmetyczny polegający na zeskrobywaniu zewnętrznej warstwy skóry przy pomocy specjalistycznej szczotki. Przez kilku dni po zabiegu twarz pozostanie czerwona, może się nawet pojawić obrzęk, natomiast po regeneracji, skóra będzie gładsza, a zmarszczki i wszelkie niedoskonałości mniej widoczne.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
71 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *