Zdrowie

Jakie buty nosić, gdy masz koślawe pięty? Podpowiadają eksperci Coccine

• Zakładki: 79


Koślawość pięty to uciążliwa i często również dosyć bolesna dolegliwość. Nieodpowiednie obuwie może powodować dyskomfort i potęgować ból. Na szczęście istnieje określony typ obuwia, który pomaga złagodzić objawy koślawości pięty, zapewniając wygodę podczas codziennego użytkowania. W tym artykule omówimy kilka wskazówek dotyczących tego, jak wybrać odpowiednie buty, które będą wspierać zdeformowaną stopę i obciążone mięśnie. 

Jak wybrać buty dla dziecka, aby złagodzić skutki koślawości pięt?

Choć na rynku można spotkać obuwie profilaktyczne, które charakteryzuje się dużą sztywnością ze względu na wysoki zapiętek i profilowaną wkładkę, wielu ortopedów, a także fizjoterapeutów uważa, że lepszym wyborem dla dzieci zmagających się z koślawością pięt są buty typu „barefoot”. Są one miękkie, płaskie i szerokie, a odczucia związane z ich użytkowaniem przypominają chodzenie na boso. Tego typu obuwie nie zaburza rozwoju dziecięcych stóp, a przede wszystkim pozwala na swobodny ruch. Jest to bardzo istotne, dlatego że koślawość pięty jest przypadłością, którą można zniwelować przez odpowiednie ćwiczenia pomagające wzmocnić mięśnie i ścięgna wokół pięty. Co istotne, są one wykonywane na boso. 

Jak wybrać buty dla dorosłych, aby złagodzić skutki koślawości pięt?

Jako że nie wszystkie osoby dorosłe odnajdą się w tego typu obuwiu, a ponadto każdy przypadek jest inny, wybierając buty pomagające złagodzić skutki koślawości pięt, trzeba zwrócić wagę na kilka czynników. Przede wszystkim obuwie powinno być dopasowane do stóp, by utrzymywać je w odpowiedniej pozycji. Osoby z koślawością pięt powinny szukać butów, które mają wyższy i szerszy nos z odpowiednią ilością miejsca na palce, a także wyprofilowane wkładki do usuwania nacisku na piętach. Buty muszą mieć podeszwę środkową o grubości co najmniej 3 cm oraz amortyzującą podeszwę zewnętrzną. Powinny być wykonane z miękkich materiałów, takich jak skóra lub materiał tekstylny.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
93 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *