Psychologia

Kiedy warto udać się do psychologa?

• Zakładki: 43


W jakich sytuacjach dobrze rozważyć umówienie konsultacji psychologicznej? Kiedy spotkania z psychologiem rzeczywiście mają szansę pomóc Tobie lub bliskiej osobie, która zmaga się z problemem? Przeczytaj artykuł i poznaj popularne przypadki, w których skorzystasz na wsparciu psychologicznym.

Psycholog w kryzysie

Konsultacja z psychologiem jest wskazana w przypadku osób, które czują, że mają kryzys – życiowy bądź dotyczący jednej sfery, np. uczuciowej. Co ważne, kryzys ten nie musi wynikać z jasnego źródła. Wystarczy, że czujesz, iż masz dość, nie potrafisz dalej prowadzić takiego życia, nie radzisz sobie, wydarzenia Cię przerastają.

Jeśli mieszkasz w województwie łódzkim, umów się na spotkanie w Poradni Rodzinnej Salomon. Zobacz ofertę: psycholog, Łódź ul. Piotrkowska 125.

Brak celu, apatia

Problemy, które da się rozwiązać ze wsparciem psychologa, mogą wynikać z braku poczucia celu czy sensu życia, długotrwałego obniżenia nastroju, braku chęci wstawania z łóżka, braku uczuć innych niż ciągły smutek czy też obojętność. Warto skonsultować również trwający od długiego czasu stres, niepokój, lęk, a tym bardziej ataki paniki.

Sytuacje kryzysowe i problemy długotrwałe

Nie ma znaczenia, czy Twój problem jest długotrwały jak natręctwa, tiki, fobie, koszmary senne, zaszłości z dzieciństwa, czy też wiąże się z sytuacją nagłą: śmiercią bliskiej osoby, rozpadem związku, stratą ważnej osoby, chorobą. Wszystko to warto omówić ze specjalistą. Co istotne, do psychologa można umówić się zarówno w obliczu dużych wydarzeń jak śmierć rodzica czy dziecka, jak i w przypadku pozornie błahego stresu w pracy. Każdy ma prawo poprosić o pomoc, by żyć pełnią życia – również psychicznego.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Poradnia Rodzinna Salomon.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
62 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *