Medycyna naturalna

Medycyna naturalna, czyli życie w harmonii z ciałem i umysłem

• Zakładki: 84


Od wielu lat nie niknie popularność naturalnych metod leczenia najróżniejszych chorób i wszelakich dolegliwości. Z jednej strony może to być spowodowane zwykłą ludzką ciekawością. Z drugiej zaś strony stale mówi się o zbawiennym wpływie naturalnych produktów na ludzki organizm. Medycyna naturalna nie tylko wspomaga terapie lecznicze, ale także zapobiega rozwojowi określonych schorzeń. Gdzie ma swoje korzenie i dlaczego warto przyjrzeć się bliżej jej założeniom?

Czym jest medycyna naturalna?

Źródła medycyny naturalnej można znaleźć w tradycjach ludowych, a zwłaszcza w chińskiej i indyjskiej. Opiera się głównie na nieinwazyjnych, niemodyfikowanych oraz naturalnych sposobach na leczenie różnych chorób i łagodzenie dolegliwości. Taka terapia odrzuca wszelkie środki farmaceutyczne, które zastępowane są ziołami oraz przygotowanymi z nich naparami czy maściami. Najpopularniejsze metody wykorzystywane w medycynie niekonwencjonalnej to:

  • akupunktura,
  • akupresura,
  • homeopatia,
  • ziołolecznictwo,
  • aromaterapia.

Warto wiedzieć, że nie wszystkie metody naturalne zostały naukowo potwierdzone. Część z nich jest w dalszym ciągu badana, a niektóre uznano nawet za szkodliwe. Dlatego też przed zastosowaniem którejkolwiek z opisanych metod powinniśmy udać się na konsultację z lekarzem.

osoba wlewająca płyn do moździerzy

Chińska medycyna naturalna opiera się na zdrowym stylu życia, odpowiednim sposobie odżywiania, akupunkturze oraz ziołolecznictwie. Nierzadko za leki uznaje się najróżniejsze produkty pochodzenia naturalnego, na przykład skórę węża. Uwaga skupiana jest tak samo na fizyczności człowieka, jak i na jego równowadze duchowej.

Ajurweda, czyli indyjska medycyna naturalna jest określana mianem pierwowzoru wszystkich metod leczenia. Według wierzeń ludzie posiadają biologiczne energie, które odpowiadają za konkretne elementy organizmu. Wszystkie choroby są spowodowane brakiem równowagi między ciałem, duszą i naturą.

Medycyna alternatywna ma mnóstwo zalet. Jednak do osiągnięcia określonych efektów trzeba trzymać się jej zaleceń.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
194 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *