Uroda

4 fakty o kosmetykach naturalnych

• Zakładki: 37


Interesują Cię kosmetyki naturalne? Chciałbyś zastąpić nimi klasyczne kosmetyki z drogerii bądź supermarketu? Poznaj podstawowe informacje na ich temat, zaprezentowane jako odpowiedzi na cztery pytania. Zapraszamy!

Czy kosmetyki naturalne są wegańskie?

Może się wydawać, że kosmetyki naturalne i kosmetyki roślinne to synonimy. Gdyby tak było, kosmetyki naturalne rzeczywiście byłyby wegańskie. Ale uwaga – to nieprawda! Naturalne kosmetyki powstają z surowców pochodzenia naturalnego, jednak pozyskiwanego zarówno z flory (roślin, minerałów), jak i z fauny (zwierząt).

Czy kosmetyki naturalne są ekologiczne?

Niektórzy stawiają znak równości pomiędzy kosmetykami naturalnymi i ekologicznymi, jednak takie przekonanie również stanowi błąd. To prawda, że każdy kosmetyk ekologiczny (organic, bio) jest kosmetykiem naturalnym. Natomiast zależność nie działa w drugą stronę, więc nie każdy kosmetyk naturalny jest ekologiczny/organic/bio.

Czy kosmetyki naturalne są hipoalergiczne?

Kosmetyki naturalne, a więc bez sztucznych czy drażniących dodatków, powinny się nadawać dla osób z alergiami i problematyczną skórą. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Niekoniecznie. Naturalne surowce – czy to roślinne, czy to odzwierzęce – także mogą mieć właściwości uczulające.

Czy kosmetyki naturalne są do twarzy?

Wytwarzając kosmetyki naturalne, kładzie się nacisk na wysoką jakość surowców. Czy to dlatego, że środki wykorzystuje się do pielęgnacji twarzy? Owszem, ale nie tylko. Do naturalnych kosmetyków należą również preparaty do mycia i odżywiania włosów, mycia i pielęgnacji całego ciała, pielęgnacji paznokci, zębów.

Porada: Jak zatem znaleźć kosmetyki wegańskie, ekologiczne, hipoalergiczne lub do twarzy wśród kosmetyków naturalnych? Należy czytać opisy i zwracać uwagę na oznaczenia, certyfikaty.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Biozdrowy.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
50 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *