Dieta

Jak jedzenie regeneruje organizm, czyli o diecie regeneracyjnej od kuchni

• Zakładki: 63


Nie bez znaczenia mówi się, że jedzenie to paliwo, które powinno być dobrej jakości. Wszystkie witaminy i minerały zawarte w spożywanych przez nas posiłkach wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Kiedy mówimy o diecie regeneracyjnej? Wbrew pozorom nie tylko wtedy, kiedy jesteśmy w trakcie rekonwalescencji po przebytej chorobie. Taką dietę można stosować także, by obniżyć wiek biologiczny i wesprzeć odnowę komórek.

Regeneracja po przebytej chorobie

Po chorobie układ odpornościowy jest osłabiony i narażony na ponowne złapanie infekcji. W tym czasie bardzo ważne jest odbudowanie flory bakteryjnej w jelitach uszkodzonej na skutek antybiotykoterapii. Pomóc w tym mogą probiotyki, które bez problemu dostaniemy w każdej aptece. Innym rozwiązaniem jest wzbogacenie diety w produkty będące naturalnymi źródłami probiotyków. Są to przede wszystkim jogurty naturalne i kefiry, kiszona kapusta, kiszone ogórki oraz kiszone buraki. 

Jeśli w trakcie rekonwalescencji brak nam apetytu, starajmy się spożywać produkty o bogatej wartości odżywczej, czyli orzechy, bakalie oraz nasiona. Dobrym rozwiązaniem jest także spożywanie lekkostrawnych zup oraz koktajli.

kuchnia, kobieta gotuje

Dieta oczyszczająca

Złe samopoczucie, ciągłe zmęczenie i senność — niektórym takie objawy towarzyszą, kiedy ich organizm jest pełen toksyn i szkodliwych substancji. Przejście na lekką dietę oczyszczającą ma mnóstwo korzyści i pozwoli skutecznie pozbyć się przykrych dolegliwości. Te korzyści to między innymi stymulacja naturalnych procesów detoksykacji w wątrobie, nerkach czy jelitach. Detoks przyczynia się także do uregulowania przemiany materii, dlatego wiele osób wybiera go, kiedy planuje zrzucić kilka zbędnych kilogramów. 

Zanim zdecydujemy się wypróbować niektóre diety, w tym oczyszczającą, powinniśmy skonsultować się z lekarzem i sprawdzić stan zdrowia. To bardzo ważne, jeśli chcemy uzyskać konkretne efekty, ale przy tym nie zaszkodzić sobie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
174 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *