Dieta

Jak polubić gotowanie i zacząć się zdrowo odżywiać?

• Zakładki: 45


Jedzenie gotowanych przez siebie potraw jest nie tylko najtańszym, ale i najzdrowszym rozwiązaniem. Przekonując się do gotowania, zaoszczędzimy więc niemałe pieniądze, które z przyjemnością raz czy dwa razy w miesiącu przeznaczymy na dobry obiad na mieście, rezygnując z tanich i wyjątkowo niezdrowych fast-foodów. Dowiedz się, jak polubić gotowanie.

Sprawdzone sposoby na przyjemne gotowanie – jak polubić gotowanie?

Brak pomysłów, brak czasu, brak odpowiednich składników – to jedne z najczęstszych powodów, przez które niechętnie samodzielnie przyrządzamy posiłki. Wystarczy wprowadzić kilka zmian, by to się zmieniło:

  • planowanie posiłków na cały tydzień – dzięki temu nie będziemy nerwowo i na ostatnią chwilę szukać przepisów i zawsze będziemy mieć potrzebne do przygotowania obiadu składniki
  • dobrej jakości sprzęt – duża patelnia, odpowiedni garnek, ostry nóż, a także potrzebne cedzaki i inny sprzęt znacząco ułatwiają pracę w kuchni
  • gotowanie prostych posiłków, które lubimy – trzymajmy się przy tym sprawdzonych przepisów
  • zbieranie sprawdzonych przepisów – w kilka miesięcy uzbieramy mnóstwo ciekawych pomysłów na obiad
  • czysta kuchnia – dbajmy o porządek w kuchni, chętniej będziemy w niej przebywać

Wiele osób stosuje metodę gotowania obiadów na dwa dni. Jednego dnia poświęcimy nieco więcej czas na obieranie, krojenie czy ścieranie, ale następnego dnia nie będziemy musiały gotować. Warto także wekować czy mrozić dania, by sięgnąć po nie, gdy braknie nam czasu lub siły na gotowanie. Warto więc zaopatrzyć się w duży garnek 10l, w którym ugotujemy zupę, leczo i wiele innych jednogarnkowych dań. Samodzielne przygotowywanie posiłków nie musi oznaczać rezygnacji z jedzenia na mieście – raz czy dwa razy w miesiącu warto skorzystać z oferty restauracji. Dzięki temu poznajemy nowe smaki, inspirujemy się sposobem podania posiłków i robimy sobie krótką przerwę w gotowaniu, na którą zdecydowanie zasługujemy.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
119 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *