Zdrowie

Jak terapia pijawkami pomaga przy żylakach? Odpowiada Naturiana!

• Zakładki: 25


Hirudoterapia jest coraz popularniejszą terapią, która wykorzystuje pijawki znane człowiekowi od wieków. Dzięki udowodnionemu działaniu w leczeniu żylaków, zakrzepicy i opuchnięcia nóg z terapii korzysta wiele osób. Jak dokładnie działa hirudoterapia?

Pijawki w leczeniu żylaków

Żylaki są dość uporczywym schorzeniem, które powoduje silne dolegliwości bólowe, utrudnia chodzenie i nieestetycznie wygląda. Do łagodzenia tego typu miejscowo występujących schorzeń wykorzystuje się właśnie między innymi hirudoterapię. Już na początkowym etapie regularnego przystawiania pijawek można zapobiec powstawaniu nowych żylaków i jednocześnie zmniejszyć widoczność tych wcześniej powstałych. Pijawki ssą bowiem krew, co znacznie poprawia mikrocyrkulacę. Skutkuje to lepszym ukrwieniem i dotlenieniem krwi, usprawnieniem przepływu chłonki, rozszerzeniem naczyń włosowatych oraz usunięciem toksyn.

Efekty hirudoterapii

Już kilka zabiegów z udziałem pijawek wystarczy, by zauważyć takie zmiany, jak:

  • zniknięcie uczucia ciężkości nóg,
  • ustąpienie bólu,
  • zniknięcie śladu po obrzęku,
  • rozjaśnienie i poprawa gładkości skóry,
  • wchłonięcie się żylaków.

Wskazaniem do zastosowania hirudoterapii są także inne choroby, a w tym zakrzepica, czy opuchnięcie nóg. Należy pamiętać, że terapię zawsze powinna poprzedzać wizyta z hirudoterapeutą. Specjalista ma bowiem za zadanie ocenić stan zdrowia pacjenta oraz zweryfikować wskazania i przeciwwskazania do zabiegu.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
23 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *