Uroda

Krem z kwasem hialuronowym – zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetykach

• Zakładki: 46


Kwas hialuronowy to substancja, którą syntezują błony komórkowe ludzi, zwierząt oraz bakterii. Z czasem synteza ta zwalnia i kwasu hialuronowego w naszym organizmie ubywa. Jakie właściwości wykazuje kwas hialuronowy i jakie ma zastosowanie w kosmetologii?

Właściwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy ma silne właściwości nawilżające. Dzieje się tak dzięki higroskopijności – zdolności wiązania przez jedną cząsteczkę kwasu hialuronowego wielu, nawet 250 cząsteczek wody. Ponadto wchodzi on w reakcję z elastyną i kolagenem, białkami odpowiedzialnymi za jędrność skóry. Chociaż nie ma on właściwości przeciwzmarszczkowych, jest jednym z kluczowych składników kosmetyków do cery dojrzałej, których zadaniem jest między innymi dogłębne nawilżenie. Kwas hialuronowy nawilża nie tylko skórę, ale również włosy.

Jak działa krem z kwasem hialuronowym?

Nawilżające właściwości kwasu hialuronowego wykorzystywane są w kosmetyce coraz częściej. Do produkcji wysokiej jakości kosmetyków wykorzystywany jest hialuronian sodu – kwas hialuronowy w organizmach żywych występuje właśnie w takiej formie. Dermatolodzy, kosmetolodzy oraz osoby, które szukają kremów dla alergików, doceniają także fakt, że kwas hialuronowy nie uczula.

Krem z kwasem hialuronowym jest produktem przeznaczonym przede wszystkim do cery suchej i wiotkiej. Nie powinno go zabraknąć w kosmetykach przeciwzmarszczkowych oraz w dobrych kosmetykach dla przyszłych mam, które chcą uniknąć rozstępów. Coraz częściej składnik ten znajdziemy również w produktach dla osób z cerą trądzikową. Właściwe nawilżenie skóry jest bowiem elementem profilaktyki problemów skórnych.

W odpowiednim połączeniu z innymi składnikami aktywnymi, kwas hialuronowy poprawia kondycję skóry i włosów, jest przy tym całkowicie bezpieczny i uniwersalny. W składzie INCI może występować pod nazwą Sodium Hyaluronate – przed zakupem kremu do twarzy, warto upewnić się, że jest on jednym z jego składników.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Natural Poland.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
59 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *