Dobry kosmetyk musi być drogi i zawierać wiele składników. Musi również zawierać szkodliwe (niestety) konserwanty, żeby się nie zepsuł. Nie może zawierać naturalnych składników – przecież są słabe! W tym krótkim artykule udowodnimy Ci, że to nieprawda i że to, co mamy pod nosem, w naszej kuchni lub apteczce często może zdziałać cuda na Twojej skórze, włosach czy paznokciach. Szczególnie wartościowe są oleje i olejki. Jak je stosować? Przeczytaj.
Oliwa z oliwek
Wiele z tego, co dała nam natura, możemy stosować jako kosmetyki. Niektóre z produktów, które mogą przydać się w pielęgnacji skóry, znajdują się w prawie każdym domu. Przykładem są oleje roślinne, np. oliwa z oliwek, która jest składnikiem wielu kosmetyków. Ma wiele walorów odżywczych, dlatego posiada szerokie zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również w pielęgnacji skóry i paznokci. Po usunięciu hybrydy lub żelu z paznokci, są one osłabione z powodu uszkodzeń płytki paznokcia. Dobrze jest nałożyć na nie i otaczające je skórki tłustą odżywkę. Jeżeli jej nie posiadasz, możesz z powodzeniem zastosować właśnie oliwę z oliwek. Warto również wypróbować jej natłuszczające działanie podczas problemów z suchością skóry.
Olej kokosowy
Innym olejem stosowanym często w kosmetyce jest olej kokosowy. Posiada on stałą konsystencję, ale podczas kontaktu z naszym ciałem bardzo szybko rozpuszcza się pod wpływem temperatury. Jest dość lekki, szybko się wchłania i bardzo ładnie pachnie. To składnik wielu kremów, a także kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów, takich, jak odżywki oraz maski.
Olej rycynowy
Uznanie wśród wielu kobiet znajduje również olej rycynowy, który jest polecany do wzmacniania brwi i rzęs. Jeżeli skóra Twojej głowy szybko się przetłuszcza, możesz wypróbować jego działanie regulujące wydzielanie sebum.
Inne oleje i olejki
W sklepach i drogeriach często znajdujemy produkty z olejkiem arganowym. Są to nie tylko żele pod prysznic i szampony, ale także produkty pielęgnujące włosy na bazie silikonów. Chcąc kupić czysty olejek (nie tylko arganowy, ale także inne), czasem trzeba poświęcić trochę czasu i energii na szukanie. Jednak warto, można np. znaleźć olej z orzechów włoskich.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Natural Poland.
Fot. Shutterstock