Uroda

Zabieg liposukcji podbródka

• Zakładki: 57


Często zastanawiasz się czy Twój podbródek przypadkiem nie jest zbyt okrągły? A może ostatnio nieco częściej zauważasz, że pojawia się na nim dodatkowa fałdka? Nic się nie martw –współczesna medycyna estetyczna przychodzi z rozwiązaniem. Jest nim zabieg liposukcji podbródka. Ten trwający około godziny zabieg w znieczuleniu może okazać się strzałem w dziesiątkę i pozwoli uniknąć niepotrzebnych zmartwień. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym materiałem i zdecydowania czy liposukcja podbródka jest właśnie tym, czego szukasz.

Dla kogo polecany jest zabieg liposukcji podbródka?

Liposukcja podbródka polecana jest zwłaszcza dla osób cierpiących na nadwagę bądź z tendencją do osadzania się nadmiaru tkanki tłuszczowej pod linią żuchwy. Często ta przypadłość nazywana jest też „drugim podbródkiem”. Poza elementem czysto estetycznym, często stanowi powód wielu zmartwień czy kompleksów. Należy jednak pamiętać, że liposukcja podbródka nie jest metodą redukcji masy ciała. Może za to zostać potraktowana jako motywacja do walki z nadwagą bądź otyłością.

Przeciwwskazaniami do wykonania liposukcji drugiego podbródka są: ciąża i laktacja, infekcje, nadciśnienie, zaburzenia krzepnięcia krwi, nieunormowana cukrzyca, stany zapalne skóry, niewydolność nerek bądź wątroby, choroby: serca, autoimmunologiczne, nowotworowe. O innych schorzeniach należy poinformować specjalistę przed zapisaniem się na liposukcję podbródka, który zdecyduje o możliwości wykonania zabiegu.

Jak wygląda zabieg?

Sam zabieg jest bardzo prosty i krótki. Trwa około godziny i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega na wykonaniu drobnych nacięć na skórze – najczęściej na podbródku i przy uszach. Kolejny krok to odsysanie podbródka z nadmiaru tłuszczu, które przeprowadza się za pomocą specjalnej kaniuli (igły ssącej). Odessaną tkankę tłuszczową, można również wykorzystać do ujędrnienia i wymodelowania innej części ciała.

Ile trwa rekonwalescencja po liposukcji?

Rekonwalescencja jest indywidualną sprawą, natomiast należy założyć około 4 tygodni na drodze do pełnego wygojenia powstałych podczas zabiegu siniaków i zaczerwienień. Przez pierwszy tydzień po liposukcji podbródka nosi się opaskę uciskową. Służy ona z jednej strony wymodelowaniu ciała, z drugiej złagodzeniu i przyspieszeniu procesu gojenia. W ten sposób skóra podbródka dopasuje się do smuklejszej szyi. Lekarze wskazują, że dla zachowania pełnego komfortu pacjenta w okresie do dwóch tygodni warto zdecydować się na pracę zdalną, z kolei do aktywności na siłowni warto powrócić najwcześniej po miesiącu. Warto też w okresie rekonwalescencji pamiętać o trzymaniu głowy prosto, w lekkim uniesieniu.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą JAKUBOWSKA ESTHETIC.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
169 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *