Zdrowie

Zioła – na stres, dobry sen i lepszą koncentrację

• Zakładki: 37


Korzystanie ze skarbca natury w dzisiejszych czasach to klucz do lepszego samopoczucia. Wspomaganie leczenia naturalnymi sposobami wraca do łask i staje się coraz popularniejsze. W domowym zielniku znajdują się często różnego rodzaju zioła, po które można sięgnąć w przypadku problemów zdrowotnych. Wiele osób stosuje je takzeprofilaktycznie, wzmacniając układ odpornościowy i oczyszczając organizm z toksyn. Warto uzupełniać domowe apteczki w rośliny lecznicze, które wspomogą organizm szczególnie w czasie jesienno-zimowych chłodów.

Rośliny, po które warto sięgać

Jest dużo roślin wspomagających układ nerwowy. Na ich bazie możesz przygotować aromatyczne, pyszne herbatki, napary lub wywary. Sporo osób decyduje się także na nalewki, których działanie jest jeszcze silniejsze. Jeśli chcesz ukoić nerwy i wyciszyć się po ciężkim dniu w pracy, warto sięgnąć m.in. po: melisę, kozłek lekarski, szyszki chmielu, kwiat lawendy, ziele dziurawca czy serdecznika. Oprócz ww. roślin warto mieć na uwadze te, które pomagają w koncentracji i wpływają na polepszenie pamięci. Szczególnie te osoby, które mają umysłową pracę lub spędzają dużo czasu na nauce powinny szukać naturalnych sposobów na wspomożenie organizmu. Do najskuteczniejszych ziołowych preparatów w tym przypadku należą m.in: kwiat granatu, żeń szreń, korzeń betram i maca.

Skąd brać sprawdzone produkty zielarskie

Jednym z lepszych miejsc na zakupy jest dobry sklep zielarski online. W bogatej ofercie produktowej znajdziesz mnóstwo ziół w różnej formie, które dopasujesz do swoich aktualnych potrzeb.  W takim sklepie dostaniesz fachowe wsparcie konsultanta, który podpowie Ci w kwestii doboru odpowiednich produktów. Alternatywnym sposobem na pozyskanie ziół jest sklep stacjonarny lub ze zdrową żywnością. Jeśli znasz się trochę na zielarstwie, możesz wybrać się na samodzielne zbierania ziół z łąk, pól i lasów. Satysfakcja ze znalezienia kolejnych roślin leczniczych jest bezcenna, a Ty zyskujesz dobrej jakości zioła wprost z natury. Nie każdy jednak ma czas i umiejętności zbieracza, dlatego sklepy online są najlepszym pomysłem. W jednym miejscu masz mnóstwo produktów, które po kilku kliknięciach myszką mogą znaleźć się w Twoim koszyku.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Sklep zielarski Biomedicum.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
23 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *