Zdrowe odżywianie

Garnki do kuchni indukcyjnej – na co zwrócić uwagę przy wyborze naczyń?

• Zakładki: 35


Gotując na kuchni indukcyjnej, musimy używać garnków przeznaczonych do indukcji. Nie wszystkie garnki, które sprawdzają się u osób posiadających kuchnię gazową lub elektryczną, zdadzą egzamin na kuchni indukcyjnej. Jakie garnki wybrać do płyty indukcyjnej?

Jak oznacza się garnki do kuchni indukcyjnej?

Każdy garnek, a także rondel czy patelnia, posiadają oznaczenia, dzięki czemu z łatwością rozpoznajemy ich zastosowanie. Jeśli garnek posiada oznaczenie w postaci pętelek, możemy być pewni, że jest to garnek indukcyjny. Wiele takich garnków można stosować jednocześnie na gazie czy płycie ceramicznej, dlatego obok charakterystycznych pętelek, symbolizujących cewki, możemy znaleźć te, odpowiadające innym rodzajom kuchni. Oznaczenia te znajdziemy na każdym opakowaniu, często również na dnie garnka.

Jak wybrać dobre garnki indukcyjne?

Wysokiej klasy garnki do indukcji posiadają trójwarstwowe dno. Dodatkowym atutem jest aluminiowy dysk, który chroni potrawy przed szybkim stygnięciem. Doskonale sprawdzają się również garnki z odczepianymi uchwytami – zajmują one mniej miejsca w szafkach kuchennych. Ponadto do wyboru mamy garnki w różnorodnej kolorystyce – garnki na indukcje czarne, srebrne, emaliowane czy we wzory. Z powodzeniem więc dostosujemy naczynia do aranżacji naszej kuchni. W nowoczesnym wnętrzu najlepiej prezentować będą się te srebrne, w kuchni w stylu skandynawskim białe lub błękitne, a we wnętrzu w stylu glamour zlote garnki na indukcję.

Wybierając garnki do kuchni indukcyjnej, należy uwzględnić rozmiar płyty i dna garnka – dno powinno być takiej samej wielkości lub niewiele mniejsze od płyty. Dzięki temu w sposób optymalny wykorzystamy potencjał płyty indukcyjnej i zredukujemy zużycie energii podczas gotowania, a przyrządzanie potraw stanie się jeszcze łatwiejsze – będzie bowiem zajmować mniej czasu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
101 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *